Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou – zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. Počiatočný šok, ktorý vyvolali karanténne  opatrenia sa podarilo vďaka flexibilnému plánovaniu a posunutiu realizácií zvládnuť a dnes je záujem investorov rovnako veľký ako pred vypuknutím pandémie. Aj na tomto konštatovaní sa zhodli členské spoločnosti Sekcie drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva SR (SD ZSD SR) na svojom zasadnutí v posledný júnový deň tohto roka. Pred „prázdninami“ – ktoré sú očakávaným obdobím zvýšenej aktivity pri stavbách rodinných domov – sa zaoberali reštartom svojej aktivity a rozhodli sa zamerať na tri zásadné úlohy. Pripravujú poznávaciu cestu do Tokajskej oblasti, kde stojí vyhliadková veža, ktorá bola vyhodnotená ako Stavba roka 2015. Je dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj, 12 metrov vysoká a jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Pokračovať bude aj výstavná aktivita SD ZSD SR, ktorá sa rozhodla pridať k odborným garantom na výstave DREODOMY PASÍV, Strechy a izolácie, ktorá sa pripravuje v januári v Expo center Trenčín. Naďalej zostáva prioritou SD ZSD SR aj šírenie dobrého mena drevostavieb a preto bude pokračovať aj súťaž Drevostavba roka a po definitívnom upokojení pandemickej situácie aj podujatie Dni drevostavieb. Napriek všetkým problémom a obmedzeniam, ktoré aj v legislatíve sťažujú pôsobenie drevostavbárov je nálada na trhu pozitívna a prejavila sa aj  fotografii z intenzívneho a konštruktívneho rokovania.

členovia SD ZSD SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *